Õigupoolest mitte tähesadu, vaid hoopis perseiidide langemine tõotab sel aastal tulla eriti vaatemänguline. Astronoomide väitel koguni 12. aasta kõige võimsam. Juba 17. juulil alanud perseiidide langemise periood kestab umbes 24. augustini, kuid kõige tihedamalt hakkab öötaevas sähvima 11 augustil ning päev enne ja pärast seda. See tähendab, et fotohuvilistel, kes seda kõike pildile püüda soovivad, on veel umbes nädala jagu aega ööfotode pildistamist harjutada.

Siinsamas fotokursus.ee blogis on ilmunud kaks kasulikku artiklit, mis algaja fotohuvilise öise taeva pildistamiseks ilusti rööpasse seavad. Esimeses postituses annab Silver kasulikku nõuandeid selleks, kuidas üldse öist pildistamist planeerida. Artiklis soovitab Silver erinevaid rakendusi, mis aitavad planeerida pildistamiskohta ja pildistamisaega. Samuti jagab Silver kasulikke näpunäiteid tehnika ja kaamera seadete osas.

Teises artiklis kirjutab auhinnatud ööfotograaf Martin Mark sellest, kuidas ööfotosid pildistada. Öösel langevat tähte automaatrežiimis ju ei pildista, seetõttu annab Martin kasulikke soovitusi Manuaalrežiimis pildistamiseks – selleks, et tähed tuleks teravad ja ka langeva perseiidi trajektoor saaks ilusti jäädvustatud.

Perseiidisaju nägemiseks ja pildistamiseks on muidugi kõige olulisem, et taevas oleks võimalikult selge. Praegusi ilmaennustusi vaadates ei tundu tänavuse aasta ilm tähistaevahuvilisi just soosivat. Loodame siiski, et järgmisel nädalal ja nädala lõpus tuleb mõni öö ka selgem, mil maa atmosfääris põlev kosmoseprügi ka siia alla paistab.