Sven Začek on auhinnatud Eesti loodusfotograaf ning looduse- ning fotopõhise veebiportaali looduspilt.ee...

Esimene kokkupuude fotondusega tuli Jaanusele ilmselt üsna sarnaselt paljudele teistele – ühel kenal ...

Olen kindel, et fotograafia näol on tegemist ravimatu haigusega. Hariduse järgi peaksin tegelema hoopis ...

1
Pildista fotosid, mida on huvitav vaadata

kompositsioon

Ka pealtnäha tavalisi esemeid või kohti saab pildistada nõnda, et need oleksid fotodel huvitavad vaadata. Sellel kursusel näitavad Sven Začek ning Urmas Ääro, kuidas pildistada köitvaid fotosid, mis vaatajad enesesse tõmbavad ning fotograafi idee vaatajani tuua aitavad. hoolitsevad See kursus hoolitseb selle eest, et Sa enam kunagi pildistamisretkelt tühjade kätega naasma ei peaks. Kaetud saavad teemad kõige esmastest kompositsioonireeglitest kuni objektiivide valiku ja inimese psühholoogilise mõjustamiseni välja.

 

2
Väline välklamp ja sellega pildistamine

v2lklambiga-pildistamine

Vaatleme põgusalt kaamera sisseehitatud välklampidega pildistamise võimalusi ja keskendume kaamera välisele välklambile. Räägime erinevatest valgustustehnikatest, seletame lahti välise välklambi tehnilistes andmetes esitatud mõisted ja arvud (juhtvälk, strobovälk, erinevad välgurežiimid jne), et õige välklambi valimine fotopoest lihtsamini sujuks. Siit saad kõik esmased teadmised välise välklambi ostmise ja selle kasutamise kohta.

 

3
Pigistame kaamerast välja maksimaalse pildikvaliteedi

paabulind

Mõnikord on nii, et foto ei tule kuidagimoodi piisavalt terav, tee mis tahad. Kui kaamera pildistamise ajal ei liigu, kui teravusulatus ei ole liiga väike ning kui teravustamispunkt on õige koha peal, siis võib süüdistada küll ainult objektiivi. Võib- olla on see kehva kvaliteediga ning ei teegi ilusat pilti?

Seda viimast saab kontrollida MTF graafikute abil. Jaanus Terasmaa aka digiSTOOP räägib kursuse esimeses peatükis sellest, kuidas lugeda veebis olevaid MTF graafikuid, et sealt enne objektiivi ostmist väärt teadmisi ammutada või juba olemasoleva objektiivi kohta vajalikku informatsiooni saada.

 

4
Kursuse peatükid

“Välklamp, kompositsioon ja teravus” on jagatud 4 peatükiks:

1. Objektiivi kvaliteetsus

terav

Objektiivi teravus sõltub küll selle kvaliteetsusest, aga mitte ainult. Üks ja sama objektiiv võib olla erineva teravusega sõltuvalt kasutatud fookuskaugusest või avaarvust. Jaanus näitab, kuidas lugeda MTF graafikut, et koguda väärtuslikku infot enne uue objektiivi ostmist. 

2. Välklambi kasutamine

valklamp

Sellest peatükist saad teada millal välklampi kasutada, mis vahe on kaamera sisseehitatud- ja välisel välklambil, mida tähendavad välklampide tehnilistes andmetes esitatud väärtused, kuidas välklambiga valgust peegeldada, hajutada, piirata, toonida jne

 

3. Kompositsioon

_SZ_0287

Foto võib ju olla tehniliselt perfektne. Kui pildil aga midagi vaadata ei ole siis seda ka ei vaadata. Sven kirjutab tähtsamatest kompositsioonireeglitest ning näitab millal neid kasutada ja millal mitte.

 4. Ruumilisus ja tähelepanukeskused

sygavus

Kompositsiooniteema võtab üle Urmas. Igavad pildid saab muuta huvitavateks mängides perspektiivi, valguse, võttepunkti, liikumise ja objektide asetamisega pildile.

 

!
Mis formaadis see kursus on?

“Välklamp, kompositsioon ja teravus” on fotokursus.ee veebilehel olev õppematerjalide kogu, mis koosneb 4 peatükist, 28 alapeatükist ja näidisfotodest. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus soetatud kursus neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab seda läbima asuda ükskõik millal ning taaslugeda täpselt siis, kui vaja.

Välklamp, kompositsioon ja teravus

19.99

  • 4 peatükki ja 28 alapeatükki
  • Mugavalt loetav nii tahvelarvuti kui nutitelefoniga
  • Kõik esmased teadmised välklambi kasutamiseks
  • Palju retsepte huvitavate piltide jaoks

Välklamp, kompositsioon ja teravus

19.99

  • 4 peatükki ja 28 alapeatükki
  • Mugavalt loetav nii tahvelarvuti kui nutitelefoniga
  • Kõik esmased teadmised välklambi kasutamiseks
  • Palju retsepte huvitavate piltide jaoks

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.