Silver on fotomaailmas olnud igapäevaselt aastaid – varasemalt pikalt Photopointi veebipoe sisuhaldurina ning Photopointi ajaveebi kaastöötajana on ta kätt hoidnud fotomaailma tuiksoonel. Lisaks sellele oli ta terve aasta jagu Photopointi ajaveebi peatoimetaja ning toimetas maakeelsete digiülevaadete lehe Digitest.ee ülevaateid ning Fotokursus.ee portaali fotokursuseid.

...

1
Tuhanded fotod kõvakettal? Leia õige foto lihtsasti ja kaitse arhiivi hävimise eest

Fotograafia on viimase paarikümne aasta jooksul teinud läbi suuri muutusi. Filmirullid on asendunud mälukaartidega ning fotograafi töölaual on märkmekaustikute ja ilmutatud negatiivikuhjade asemel lihtsalt üks… arvuti. Näiliselt on hobifotograafi elu lihtsam. Tegelikkus ei pruugi aga nii kena olla, sest digifotograafia ajastul on pildistatud fotode hulk eksponentsiaalselt kasvanud. Pahatihti on kõik need kümned tuhanded pildistatud failid arvutis hoomamatult laiali.

Digifotode suur hulk esitab meile mitu tõsist väljakutset. Esiteks piltide haldamine. Kuidas kõik need algfailid organiseerida ja talletada nii et vajalik materjal oleks turvaliselt kaitstud ja lihtsasti leitav? Ajad, kus negatiivid on turvaliselt kaante vahel ning filmirulli kirjeldus kõige ees paberil, on ju jäädavalt möödas. Teiseks piltide varundamine. Kuidas olla valmis selleks, et arvutiga midagi ettenägematut juhtub ja fotosid enam kõvakettalt kätte ei saa?

Selle kursuse käigus keskendumegi kasvavate pildimassiividega kaasnevatele põhiprobleemidele: kuidas failid turvaliselt varundada, kuidas neid lihtsalt hallata ning loomulikult kuidas töövoogu kasvavate kaadrimahtude taustal võimalikult mugavaks teha.

“Fotode haldamine ja varundamine” kursus on loodud eelkõige (hobi)fotograafile. Inimesele, kellel on pildistamise ja järeltöötluse oskused olemas, kuid kes pole eriti suur arvutispetsialist, hoidmaks enda digitaalne majapidamine korras. Kindlasti võib seda kursust soovitada ka Lightroomiga fotosid töötlevatele fotohuvilistele, sest kaalukas osa sellest kursusest on käsitleb just fotode tõhusat haldamist Lightroomi “Library” moodulis.

 

2
Mida kursuse jooksul õpid

Kursuse käigus saad väga hea ülevaate sellest, kuidas kõik need mustmiljon fotofaili loogiliselt arvutisse talletada ning kuidas neist ka turvaliselt tagavarakoopia teha. Asju talupojamõistusega võttes saad selle kursuse abil enda andmed korralikult turvatud – peale seda tulgu kasvõi veeuputus – kerge vaevaga saab pildid uuesti kätte ning töö saab jätkuda!

3
Kursuse sisukord

“Fotode haldamine ja varundamine” kursus koosneb järgnevatest peatükkidest ning alapeatükkidest:

 1. Sissejuhatus
  1. Sissejuhatus
  2. Kes olen mina?
 2. Failide haldamine
  1. Sissejuhatus
  2. Failide haldamise ABC
  3. Kasuta fotode haldamise tarkvara
 3. Failide turvaline varundamine
  1. Sissejuhatus
  2. Varundamise põhitõed
  3. 3-2-1 reegel failide varundamisel
  4. Tehniline jutt
  5. Programmid ning teenused failide varundamiseks
  6. Kokkuvõte
 4. Fotode haldamine Lightroom programmis
  1. Sissejuhatus
  2. Library mooduli ülevaade
  3. Failide importimine Lightroom programmi
  4. Töövoo kiirendamine läbi fotode haldamise
  5. Fotode õigete koordinaatide määramine
  6. Õigete fotode leidmine Lightroomis
  7. Lisanippe Lightroomi kasutamisel
 5. Lightroom alternatiivid
  1. Sissejuhatus
  2. Capture One Pro
  3. DxO Photo Lab
  4. Teised alternatiivid
  5. Kokkuvõte
 6. Lõpetuseks

 

4
Sobib nii algajale kui edasijõudnule

Antud kursus on suunatud eelkõige neile, kes on fotograafiaga “sina peal”. Samas tuleb selle kursuse lugemine ning õpetuste rakendamine kasuks ka nendele, kes alles alustavad, kuid fotopisik on juba külge jäänud. Tõsi ju on – kohe alguses asjad korras hoida on oluliselt mugavam, kui tagantjärele korrastama hakata.

!
Mis formaadis see kursus on?

“Fotode haldamine ja varundamine” kursus on fotokursus.ee veebilehel olev õppematerjalide kogu, mis koosneb tekstist, fotodest ja viiest õppevideost, mis on korrastatud 4. peatükiks ja 21. alapeatükiks. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus soetatud kursus neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab seda läbima asuda ükskõik millal ning videoid jälle vaadata täpselt siis, kui vaja.

Fotode haldamine ja varundamine

9.99

 • 4 peatükki
 • 21 alapeatükki
 • 5 õppevideot
 • Säästa aega ja närve. Leia õiged pildid kiirelt üles ja kindlusta oma pere fotoarhiiv või klientide tööd hävimise eest!

Fotode haldamine ja varundamine

9.99

 • 4 peatükki
 • 21 alapeatükki
 • 5 õppevideot
 • Säästa aega ja närve. Leia õiged pildid kiirelt üles ja kindlusta oma pere fotoarhiiv või klientide tööd hävimise eest!

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.