Mina, Hele-Mai. 40 aastane kolme lapse ema. Olen töötanud fotograafina ajakirjades Stiil, Stiina, Favoriit, Oma Maitse, Eesti Naine, Anne ja Stiil, ning nüüd, minu praegune armastus Pere ja Kodu. ...

1
Imeilusad fotod sinu lapsest

laste-pildistamine-1

Lapse sünd. Tema esimesed päevad, kuud ja aastad. Sünnipäevad, lasteaed, kooliminek ja igapäevaelu – kõik need ja veel paljud teised hetked selle kalli väikese inimese elus on jäädvustamist väärt. Pole kedagi teist, kes neid hetki paremini jäädvustada suudaks, kui lapsevanem ise.

See kursus on mõeldud kõigile emadele ja isadele, kes soovivad pildistada oma lastest ilusaid fotosid. Selliseid, mida seesama laps kunagi paljude aastate möödudes omaenda lastelastele uhkusega näidata võiks. “Selline olin mina väiksena”, ütleks ta, ja avaks elatanud sõrmedega albumi kus sees on needsamad – sinu pildistatud fotod.

 

2
Kõige olulisem lapse pildistamise juures...

betoon2

Pahatihti on fotokursused väga tehnilised ja keskenduvad enamjaolt kaamerale ja selle seadistamisele.

Fototehnikast ja selle kasutamisest ei saa päris mööda minna ka Laste pildistamise kursus. Põhiasjad tuleb ju siiski kiirelt selgeks teha. Palju-palju olulisem ja kaalukam osa on selles kursuses aga hoopis muudel elementidel. Mitte nendel, mis aitavad saada lihtsalt korrektse valgusega foto vaid nendel, mis aitavad sul pildistada enda lapsest rõõmsa ja huvitava pildi. Lapsel, lapse tujudel, fotograafi enda häälestatusel ja sellel keskkonnal, mis teid ümbritseb. Kui modelliks on väike laps, on need elemendid hea foto jaoks määrava tähtsusega.

Näiteks pöörab Hele-Mai tähelepanu sellele, et laste pildistamine algab juba ammu enne esimest päästikulevajutust – sest hea foto saamiseks on oluline, et lapsel oleks pildistamiseks sobilik tuju. Veel annab Hele-Mai näpunäiteid selle kohta, millise valgusega pilte teha, kuidas lapsega pildistamise ajal rääkida, mida talle selga panna, kus pildistada… Veel saad kursusest teada, millistes oludes üldse head pilti ei saagi ning millistes olukordades üldse pildistama ei peakski.

Aga kui sulle kõige selle sees tundub, et pildistamine ongi see, mida sa teha soovid, jagab Hele-Mai sulle ka näpunäiteid selleks puhuks, kui sooviksid fotograafiast endale uue elukutse vormida.

 

3
Autor: fotograaf Hele-Mai Alamaa

mina1

Kursuse autor Hele-Mai Alamaa on fotograafina leiba teeninud nüüdseks juba enam kui 20 aastat. Ta on andnud välja mitmeid raamatuid ja töötanud ajakirjades Stiil, Stiina, Favoriit, Oma Maitse, Eesti Naine, Anne ja Stiil ja hetkel ajakirjas Pere ja Kodu. Aga mis kõige olulisem: Hele-Mai on kolme lapse ema.

Oma aastatepikkuse kogemuse fotograafi ja emana toob Hele-Mai nüüd selles fotokursuses sinuni. Kõik nipid, kümned soovitused, sadade fotosessioonide käigus kuhjunud tähelepanekud sellest, mis laste peal toimib ja mis ei toimi on kompaktselt koos siinsamas. Lihtsalt loetavas ja arusaadavas vormis. Ilmestatud enam kui 180 Hele-Mai pildistatud näidisfotoga. See kursus võib vabalt ollagi kõige põhjalikum laste pildistamise käsitlus, mis Eesti keeles kunagi ilmunud on.

Hele-Mai Alamaa:

“Kirjutasin selle kursuse täpselt nii, nagu ma ise tahaksin et mind innustataks oma lapsukesi pildistama.”

 

4
Sobilik algajale fotohuvilisele

synd1

Laste pildistamise kursus ei eelda sinult mitte mingeid eelteadmisi fotograafiast. Kõik selles kursuses kirjeldatu on lihtsalt aru saadav ka siis, kui sa ei tunne fototermineid ja oled siiamaani pildistanud vaid rohelises režiimis. Või isegi siis, kui sa siiamaani üldse pildistanud ei olegi.

Mis kõige parem – heade piltide tegemiseks oma lapsest ei pea sul tingimata olema suurt peegelkaamerat või kallist hübriidkaamerat. Piisab ka lihtsast väikesest seebikarbist või isegi nutitelefonist. Lisa siia juurde vähemalt üks laps, pealehakkamine ja seesama kursus ning ilusad pildid hakkavad tulema.

 

5
Veebipõhine kursus on soodsam ja mugavam

pere010_kaas_valmis.indd

Laste fotograafia kursuse tekstimahtu on umbkaudu 30 tihedalt täis tuubitud A4 lehe jagu. Selget ja täpselt sõnastatud teksti on ilmestamas muljetavaldav kogus – enam kui 180 fotot. Kogu see materjal on mugavalt internetis nii et saad seda vaadata ükskõik kus ja ükskõik millal. Mugavalt nii tavaarvuti kui ka tahvelarvuti või nutitelefoni abil. Sama informatsiooni ja pildimaterjali kätkeva raamatu hind oleks mitmekordselt suurem. Samuti küündiks sama mahtu hõlmava traditsioonilise koolituse hind kaugelt üle 100€ piiri. Veebipõhine fotokursus on soodsam.

See veebipõhine fotokursus on oma iseloomult õppematerjalide kogu. Justkui internetis olev õpperaamat. Kord ostetuna on see sul alati olemas nii et saad seda igal ajahetkel ükskõik kus taas lugeda ja olulisemaid kohti üle korrata.

 

6
Kursuse sisukord

aasta1

Kursuse sisukord:

 1. Sissejuhatus
  1. Sissejuhatus
  2. Kes olen mina?
 2. Tehnika
  1. Sissejuhatus
  2. Kaamerad ja objektiivid
  3. Statiivid
  4. Peegeldid ja hajutid
  5. Mälukaardid
  6. Välklambid
  7. Ja “last but not least” Nutielefon
 3. Kaamera sätted
  1. Sissejuhatus
  2. Failiformaadid
  3. Kaamera reziimid
  4. ISO ehk tundlikkus
 4. Kuidas alustada?
  1. Sissejuhatus
  2. Klõpsi, klõpsi… kustuta, kustuta, kustuta
  3. Millele esimese hooga tähelepanu pöörata
  4. Ole julge
  5. Vaata ka lapse ümber
  6. Otsi inspiratsiooni
 5. Hea lapsepildi jaoks vajalikud tegurid
  1. Sissejuhatus
  2. Valgus. Valgus. Valgus
  3. Aastaajad
  4. Tuju ja õige ajastus
  5. Kuidas lapsega rääkida?
  6. Häirivad faktorid ellimineeri
 6. Millal tasub kaamera välja võtta – ja millal mitte
  1. Sissejuhatus
  2. Jälle see Valgus…
  3. Kasuta seda mida loodus pakub
  4. Lapse kaks esimest nädalat on täiesti kordumatud
  5. Hambutud inimesed
  6. Tee pilti kui kõigil on hea olla
  7. Ole järjepidev, ja kasuta olukorda
 7. Stilistika
  1. Sissejuhatus
  2. Keskkond
  3. Rekvisiidid
  4. Riided
  5. Meik
 8. Kompositsioon
  1. Sissejuhatus
  2. Kadreering
  3. Kompositsioon
  4. Vaatepunkt ja võttenurk
  5. Värvid
  6. Fototöötlus
 9. Tüüpsituatsioonid
  1. Sissejuhatus
  2. Sünnitusmaja
  3. Lasteaia Lõpupidu
  4. Sünnipäev
  5. Kooliminek
  6. Laps ja tema tuba
  7. Laps ja tema elu
 10. Fotograafi juures
  1. Sissejuhatus
  2. Mida tähele panna
 11. Kui tunned, et sellest võiks saada elukutse…
  1. Sissejuhatus
  2. Kuidas end nähtavaks teha?
  3. Koht
  4. Hind. Kuidas rääkida rahast?
  5. Ära unusta
 12. Lõpetuseks

!

See kursus on fotokursus.ee veebilehel olev õppematerjalide kogu, mis koosneb 14 peatükist, 55 alapeatükist ning enam kui 180 näidisfotost. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus soetatud kursus neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab seda läbima asuda ükskõik millal ning taaslugeda täpselt siis, kui vaja.

Kuidas pildistada lapsi?

39.99

 • 12 peatükki ja 57 alapeatükki
 • Enam kui 180 näidisfotot
 • Kõik teadmised ja nipid ilusate lastefotode pildistamiseks
 • Sobilik ka täiesti algajale fotohuvilisele

Kuidas pildistada lapsi?

39.99

 • 12 peatükki ja 57 alapeatükki
 • Enam kui 180 näidisfotot
 • Kõik teadmised ja nipid ilusate lastefotode pildistamiseks
 • Sobilik ka täiesti algajale fotohuvilisele

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.