Huvi portreefotograafia vastu oli see, mis mind algul sellesse põnevasse maailma tõmbas. Võimalus luua midagi täpselt oma nägemuse järgi ja näha teisi tulemuse üle rõõmustamas tekitas minus tunde, mis motiveeris seda teekonda jätkama. Aastaid hiljem tärkas minus huvi ka videograafia vastu. Ei läinud kaua kui mõistsin, et video on võimsam meedium loo jutustamiseks ning inimestes emotsioonide esile toomiseks. Just sellel põhjusel on minus kirg videograafia vastu oluliselt tõusnud. Nüüdseks tegelen videograafia ja fotograafia erinevate valdkondadega võrdselt. Hobi korras loon sisu Sihtpunkti kontole erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel. Lisaks olen olnud 2021. aasta suve Visit Estonia sisulooja ja teinud mitmeid erinevaid toote ülevaateid Photopointi ajaveebi ja digitest.ee portaali.

sihtpunkt.ee

instagram.com/sihtpunkt

...

1
Sujuvad videod stabilisaatoriga

Oma videoproduktsiooni uuele tasandile viimiseks on kaamera stabilisaator must-have tarvik. Kaamera stabilisaatoreid on mitut tüüpi, aga levinumad neist on steadicam ja gimbal. Kuna viimane neist on viimaste aastate jooksul ka videoentusiastidele üha kättesaadavamaks muutunud ja võrreldes varasemaga ka kõvasti taskukohasemaks, siis nendest faktoritest tingituna on gimbalide populaarsus märkimisväärselt tõusnud. Just seetõttu käsitleme selles kursuses seda teist seadet ehk motoriseeritud 3-teljelist gimbali.

Kaamera gimbal on seade, mille ülesanne on kompenseerida kaamera operaatori liikumisest tekkivaid soovimatuid kaamera värinaid. Olgugi, et tänapäeva kaamerate & objektiivide stabilisaatorid teevad päris head tööd ei ole need veel siiski nii võimekad, et saavutada gimbalilähedast tulemust. Nii stabiilselt suudab gimbal kaamerat hoida tänu mootorite, intertsiaalanduri ja nutikate algoritmide koostööle.

Selles kursuses räägin sulle, kuidas gimbali korrektselt tasakaalustada, gimbali töörežiimide toimimise kohta, jagan näpunäiteid sujuvamate kaadrite saavutamiseks ja näitan ette mõned põhilised liikumismustrid.

2
Mida kursuse jooksul õpid

Kursuse käigus saad ülevaate sellest, kuidas kasutada kaamera gimbali silmapaistvate videote loomiseks.

 

3
Kursuse sisukord

Kursus sisaldab mitmeid õppevideosid sellest, kuidas gimbalit korrektselt kasutada. “Kaamera stabilisaatoriga filmimise algkursus” kursus koosneb järgnevatest peatükkidest ning alapeatükkidest:

    1. Sissejuhatus
     1. Sissejuhatus
     2. Autorist
    2. Tasakaalustamine
     1. Sissejuhatus
     2. Gimbali korrektne tasakaalustamine
    3. Töörežiimid
     1. Sissejuhatus
     2. Gimbali töörežiimid
    4. Sujuva video saavutamine
     1. Sissejuhatus
     2. Näpunäited sujuvamate kaadrite saavutamiseks
    5. Liikumisviisid
     1. Sissejuhatus
     2. Viis levinumat liikumisviisi gimbaliga alustajale
    6. Kokkuvõte
     1. Lõppsõnad
     2. Kordamisküsimused

 

4
Sobib nii algajale kui edasijõudnule

Antud kursus on suunatud eelkõige neile, kes on videograafiaga “sina peal” ning hakkab gimbalit kasutama. Samas tuleb selle kursuse lugemine ning õpetuste rakendamine kasuks ka nendele, kes alles alustavad, kuid videopisik on juba külge jäänud.

!
Mis formaadis see kursus on?

“Sujuvad videod stabilisaatoriga” kursus on fotokursus.ee veebilehel olev õppematerjalide kogu, mis koosneb tekstist, fotodest ja neljast õppevideost. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus soetatud kursus neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab seda läbima asuda ükskõik millal ning videoid jälle vaadata täpselt siis, kui vaja.

Kaamera stabilisaatoriga filmimise algkursus

29.99

 • 6 peatükki
 • 4 õppevideot
 • Saavuta videote tegemisel uus tase selle põhjaliku kursuse abil.

Kaamera stabilisaatoriga filmimise algkursus

29.99

 • 6 peatükki
 • 4 õppevideot
 • Saavuta videote tegemisel uus tase selle põhjaliku kursuse abil.

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.