Olen kindel, et fotograafia näol on tegemist ravimatu haigusega. Hariduse järgi peaksin tegelema hoopis ...

1
Vaata näidisvideot

See video pärineb kursuse kolmandast peatükist “Fotode peentöötlus”. Siin näitab Urmas Ääro, kuidas kasutada ühte Lightroomi olulisemat tööriista “Adjustments Brush”. See on ülimalt paindlik tööriist, millega saab selekteerida pildil erinevaid piirkondi, et neid siis kas heledamaks või tumedamaks teha, kontrastsemaks muuta, mingit muud värvi värvida jne.

 

2
Töötle fotosid koos profifotograaf Urmas Ääroga

Urmas Ääro 4 copy

Selle kursuse 24 õppevideot annavad sulle kõik teadmised fotode töötlemiseks Lightroom tarkvaraga. Selges eesti keeles, otse profifotograafilt, kes sedasama tarkvara ise igapäevaselt oma töös kasutab. Kui sa selles kursuses olevad, enam kui 2,5 tundi videomaterjali läbi töötad, ei lähe sa enam kunagi tagasi oma seniste fototöötlusharjumuste juurde. Garanteeritult.

Adobe Lightroom tarkvara ei ole mõeldud joonistamiseks, maalimiseks, disainimiseks… vaid fotode töötlemiseks. Ning ei ole paremat programmi, mis sellega tõhusamalt ja kiiremini hakkama saaks. Lightroom muudab foto töötlemise ülilihtsaks ja intuitiivseks ja võimaldab töödelda kümneid, isegi sadu pilte korraga ja väga kiiresti. Sinu fotod omandavad järeltöötluses märgatavalt parema ilme ja seda kõige vaid murdosa sellest ajast, mille oled seni kulutanud fotode töötlemise peale Photoshopis, Gimp`is või mõned muus sarnases pikselgraafika programmis.

 

3
Täielik fototöötluskursus ülisoodsalt

lightroom-6-screenshot

Traditsiooniliste fotokoolituste hinnad algavad 100€ piirimailt ning tõusevad 150 või 200 euroni. Traditsioonilisele fotokoolitusele pead kindlal ajal kohale sõitma. Pead kulutama lisaaega sõidu peale ja lisaraha kütuse peale. Kõike seda selleks, et fotograaf saaks Sulle näidata, kuidas fotode töötlemine käib.

Nüüd näitab portree- ja pulmafotograaf Urmas Ääro kõike seda siinsamas – Sinu arvutiekraanil. Sa saad kursusest osa võtta täpselt siis kui sulle sobib – näiteks öösel kui lapsed magavad või lõunapausi ajal. Sa saad keerulisemaid tehnikaid vaadata mitu korda ja paremaid trikke endale meelde tuletada ka kahe-kolme aasta pärast – täpselt siis, kui sul neid vaja läheb. Kõike seda vaid murdosa traditsioonilise kursuse hinna eest.

 

4
Adobe Photoshop tarkvara või Adobe Lightroom tarkvara?

adobe_lightroom_photroshop

Photoshop on keeruline pikselgraafika programm, kus saab joonistada kunstiteoseid, disainida veebilehti ja luua logosid. Adobe Lightroom on valmistatud ainult fotode haldamise ja töötlemise jaoks. Tänu sellele on Lightroomis vähem paneele ja nuppe – kogu töötlemise protsess on lihtsam, loogilisem ja määratult palju lihtsamini omandatav.

Fotode töötlemisel saad lahti võtta kasvõi sadu pilte korraga ning väga lihtsalt ja paindlikult neile kõigile korraga vajalikke muudatusi kopeerida. Pärast kopeerimist võid üle tuunida vaid vajalikud alad ja pildid. See muudab väga lihtsaks just RAW failide töötlemise. Nii säästad aega ja saad arvuti taga istumise asemel tegeleda hoopis pildistamisega.

Lightroomis pilte töödeldes jääb algne originaalne pildifail alati puutumatuks. Kõik tehtud muudatused salvestatakse Lightroomi kataloogi ja nii saad alati mis iganes ajahetkel originaalpildi või töötluse vaheetappide juurde tagasi minna.

Kogu Lightroomi süsteem toimib samaaegselt nii fotode töötlemise tarkvarana kui ka fotode haldamise tarkvarana. Siin saad lisada fotodele silte, otsida pilte näotuvastuse, pildistamiskoha, aja, kaamera või muude parameetrite alusel. Nii suudad lõpuks ometi oma tuhandete pildifailide seas orienteeruda ja leiad vajalikud fotod kiirelt üles.

 

5
Kust Lightroom tarkvara saada?

Selles kursuses olevad õppevideod näitavad Lightroom programmi kasutamist Lightroom 6 versiooni baasil. Lisaks Lightroom 6 versioonile on hetkel sellest programmist olemas ka mõningate uuendustega kuutasuline Lightroom CC programm. Kuna Lightroom 6 ja Lightroom CC erinevad tööriistade ja töövoo poolest teineteisest väga vähe, siis sobib see kursus mõlema programmiversiooni kasutamise õppimiseks.

Kui sa kursusest huvitatud oled ja fotode töötlemist selgeks saada soovid, siis on vajalik, et ka sinul Lightroom programm arvutis olemas oleks. Nii saad kohe videotes näidatud asju järele proovida ja Urmas Ääroga koos slaidereid nihutada.

Kuidas seda programmi saada? See on müügil Photopointis, Samuti pakub Adobe seda koos Photoshopiga kuutasu eest enda veebilehel. Kolmanda võimalusena saad Adobe veebilehelt alla laadida 30-päeva pikkuse prooviversiooni:

 

 

6
Mida sa sellel kursusel õpid? 24 õppevideot:

1. Peatükk: Sissejuhatus ja fotode importimine

 1. Sissejuhatus. Video kestus: 03:30
 2. Piltide importimine Lightroomi. Video kestus: 14:23

2. Peatükk: Fotode põhitöötlus

 1. Värvustasakaal. Video kestus: 05:07
 2. Pildi tonaalne korrektuur 1. Video kestus: 07:46
 3. Pildi tonaalne korrektuur 2. Video kestus: 04:18
 4. Tonaalne korrektuur Curves tööriista abil. Video kestus: 03:16
 5. Värvide redigeerimine ja mustvalge pilt. Video kestus: 05:02
 6. Mustvalge pildi toonimine. Video kestus: 02:29
 7. Pildi teravustamine. Video kestus: 06:39
 8. Müraeemaldus. Video kestus: 08:36
 9. Optikaprobleemide kõrvaldamine. Video kestus: 07:17
 10. Eriefektid. Video kestus: 05:41
 11. Kaamera kalibreerimine ja “ilmutusprotsessid”. Video kestus: 05:04

3. Peatükk: Fotode peentöötlus

 1. Kadreerimine. Video kestus: 03:20
 2. Tolmutäppide eemaldamine. Video kestus: 10:38
 3. Punasilma efekti korrastamine. Video kestus: 02:35
 4. Kiilfilter maastikule ja välklambi piltidele. Video kestus: 12:32
 5. Valguse mõjutamine. Video kestus: 02:43
 6. Adjustments Brush – Suurte võimalustega tööriist. Video kestus: 05:44
 7. Eelseadistatud tööriistade kasutamine. Video kestus: 05:53

4. Peatükk: Piltide eksportimine

 1. Ettevalmistud eksportimiseks. Video kestus: 10:17
 2. Export – RAW failidest jpg-d. Video kestus: 17:04

5. Peatükk: Lisavõimalused

 1. Pildi saatmine lisatöötlemiseks Lightroomist Photoshoppi. Video kestus: 02:37
 2. Logo ja vesimärgid pildil. Video kestus: 05:34

 

 

!
Mis formaadis see kursus on?

See kursus koosneb 24-st õppevideost. Videote kogukestus on 2 tundi ja 38 minutit. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus vastsoetatud õppevideod “Minu kursused” lehel neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab videoid vaadata ükskõik millal. Nii suure arvuti kui ka tahvelarvuti ja nutitelefoni ekraanil.

Fototöötlus Lightroom tarkvaraga

29.99

 • 24 õppevideot
 • Videote kogukestus: 2 h, 38 min
 • Töötle JPG või RAW faile nagu proff
 • Ligipääs kord ostetud kursusele ei aegu

Fototöötlus Lightroom tarkvaraga

29.99

 • 24 õppevideot
 • Videote kogukestus: 2 h, 38 min
 • Töötle JPG või RAW faile nagu proff
 • Ligipääs kord ostetud kursusele ei aegu

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.