Olen kindel, et fotograafia näol on tegemist ravimatu haigusega. Hariduse järgi peaksin tegelema hoopis ...

1
Viimane lihv ilusatele fotodele - järeltöötlusega

fototootlus-2

Fotograafia, nagu kõik siin maailmas, muutub. See aeg, mil fotograaf tegeles pildistamisega ja töö lõpetasid inimesed laboris, on möödas. Õnneks. Need võimalused, mida pakuvad arvutid ja pilditöötlusprogrammid, on väga ahvatlevalt avarad ja nende kasutamata jätmine ei oleks arukas.

Kui su huvi pildistamise vastu piirdub oma perekroonika jäädvustamisega, saad sellelt kursuselt teada, kuidas järjest kasvavat pildihulka mugavalt hallata ja arhiveerida, kuidas seda kroonikat nauditavalt teistega jagada ja kuidas veidi vussi läinud pilte siiski korda teha.

Kui su huvi fotograafia vastu on tõsisem, pakub see kursus sulle hea alguse tõsisema pilditöötluse ja digifotograafia suunas üldse.

 

2
Photoshop Elements tarkvara

Capture

Tihti arvatakse, et ainuke õige fototöötlustarkvara on Photoshop ning et Photoshop Elements on algajate jaoks. See ei ole päris õige arusaam. Photoshop on väga kallis tarkvara – seda eelkõige seetõttu, et see on sunatud arvutigraafikutele kes Photoshopi abiga veebilehti kujundavad, disainivad ja animeerivad. Kui tegeled ainult fotografiaga, ei kasuta sa ära pooligi Photoshopi võimalustest.

Photoshop Elements on aga seevastu valmistatud spetsiaalselt fotode töötlemiseks. See sisaldab endas kõiki piltide töötlemiseks vajalikke tööriistu – veel palju enam, kui algajal fotohuvilisel eales vaja läheb. Lisaks tuleb Elements tarkvaraga kaasa fotode haldamiseks mõeldud keskkond, kus on väga mugav oma digipilte hiljem üles leidmiseks sildistada ja kategoriseerida. Lisaks slaidiseansi ja fotoalbumi loomise võimalused. Need kõik Photoshop Elements tarkvara osad saavad ka selles kursuses päris põhjalikult kaetud.

 

3
Mida sa sellel kursusel õpid? 35 õppevideot:

  1. Sissejuhatus
  2. Import kaamerast
  3. Impordime arvutist
  4. Piltide märgistamine
  5. Piltide kustutamine
  6. Piltide kiire näitamine
  7. Nägude leidmine
  8. Arhiveerimine
  9. Kadunud piltide otsimine
  10. Automaatne pildikorrektuur
  11. Pilditoonide korrastamine
  12. Kontrastsus ja heledus
  13. Levels
  14. Shadows – highlights
  15. Remove Color Cast
  16. Hue – saturation
  17. Adjust color curves
  18. Adjust color for skin tone
 1.  Color variations
 2. Teravustamine
 3. Kihiline pilditöötlus
 4. Soft fookus
 5. Teksti sisestamine
 6. Disainitud teksti loomine
 7. Selekteerimisvahendid
 8. Magic extract
 9. Suuruse muutmine
 10. Kadreerimine
 11. Viltune horisont. Kloonimine
 12. Tolmune sensor?
 13. Panoraam ja moonutused
 14. Scene cleaner
 15. Raw failide kasutamine
 16. Pildigalerii internetti
 17. Slideshow loomine

 

!
Kursuse ühilduvus uuemate Photoshop Elements versioonidega

fototootlus-1

Kui sul ei ole olemas selle kursuse aluseks olevat Photoshop Elements 7 programmiversiooni, siis ära heida meelt. Versiooniuuendused ei muuda reeglina programmide toimimist väga kardinaalselt. Nii sobib see kursus hästi ka neile, kel on arvutis Photoshop elements 8, 9 või 10 programmid. Muidugi tuleb silmas pidada, et uuemate programmide uusi funktsioone Elements 7 kursus ei kata. Lisaks võib harvem ette tulla, et videos näidatud element ei ole uuemas programmis vanemaga täpselt identne. Kursuses lahti räägitud põhialused aga ei muutu ja on lihtsalt kohandatavad nii uuemale “Elements” tarkvarale kui teistelegi fototöötlustarkvaradele.

 

 

!
Mis formaadis see kursus on?

See kursus koosneb 35-st õppevideost. Videote kogukestus on 2 tundi ja 32 minutit. Kursuse ostnud saavad enda kasutajakontoga sisse logida fotokursus.ee veebilehele, kus vastsoetatud õppevideod “Minu kursused” lehel neid juba ootamas on. Kursus ei aegu – kord soetatuna saab videoid vaadata ükskõik millal.

Lisaks õppevideotele on kursuse juures alla laetavad ka Urmas Ääro poolt kursusel kasutatavad pildifailid. Nii saab videoid jälgides täpselt samu asju ka ise järgi proovida.

Fototöötlus Photoshop Elements 7 baasil

4.99

Tavahind: 29.99€

 • 35 õppevideot
 • Kestus: 2 h. 32 min
 • Kõik oluline fototöötlusest

Fototöötlus Photoshop Elements 7 baasil

4.99

Tavahind: 29.99€

 • 35 õppevideot
 • Kestus: 2 h. 32 min
 • Kõik oluline fototöötlusest

Kinkekaart

Soovid kursust kinkida? See kursus on saadaval ka kinkekaardina - siinsamas fotokursus.ee veebilehel. Vaata lähemalt...

Sinu kursused

Sinu 10€ sooduskupong

Saadame sulle 10€ sooduskupongi, mida saad kasutada kõikide fotokursus.ee keskkonnas olevate fotokursuste ja kinkekaartide ostmisel.

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisestada enda nimi!

Sooduskupongi saamiseks on vajalik sisetada enda e-posti aadress!

Teie e-posti aadressi lisamine ebaõnnestus. Palun proovige uuesti.