banner-blogise-avang

Täna alustab siinsamas, fotokursus.ee veebilehel ilmumist tasuta kursus, mis keskendub fototöötlusprogrammile GIMP.

Nagu GIMP ise, on ka seda tutvustav kursus siin veebilehel tasuta. Kursuse autoriks on Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala üliõpilane Marge Nelk, kes on GIMP fototöötlusprogrammi oma piltide töötlemiseks kasutanud alates 2000 aastast.

Kursus alustab oma ilmumist kahe peatükiga – esimene on sissejuhatava olemusega üksus, mis räägib GIMPi ajaloost, selle vajalikkusest ja välimusest ning juhendab huvilist GIMPi oma arvutisse paigaldama. Teine peatükk sukeldub juba GIMPi tööriistade ning olulisemate dialoogiaknate kirjeldamisse.

Sealmaal teeb kursus praegu pausi, et juba kahe nädala pärast edasi minna. Järgmised peatükid hakkavad ilmuma iga kahe nädala tagant – esmaspäeviti. Lõpptulemusena saab kursus koosnema seitsmest keskmise pikkusega peatükist, millele lisanduvad veel praktilised õpetused kindlates olukordades toimimiseks ning konkreetsete toimingute sooritamiseks.

GIMP on tasuta alla laetav ja arvutisse paigaldatav fototöötlusprogramm, milles on olemas kõik funktsioonid, mida nii algaja kui ka juba edasijõudnud fotohuviline oma piltide töötlemiseks vajab. Seda võib kasutada lihtsaks joonistamiseks-maalimiseks, Alg- või edasijõudnute tasandil fotode töötlemiseks, massiliseks piltide vormindamiseks ja töötlemiseks jne. GIMP on pidevas arengus, selle funktsionaalsust saab veebist alla laetavate pluginatega laiendada ning edasijõudnud kasutajad saavad luua koguni oma scripte. Kõik see on vabalt kättesaadav veebilehel gimp.org.

Ei ole vaja karta, et GIMPi kursus mingist ajast alates enam tasuta kättesaadav ei ole. Nagu GIMP ise, nii on ka Photopointi fotokursuse veebilehel olev GIMPi kursus tasuta praegusest ajast igavesti. Kursuse lugemiseks ei pea isegi läbima tüütut registreerimise kadalippu – vajuta aga lingile ning oledki sees.