Tekst ja pildid©: Diana Tamane. Tõlge: Lauri Veerde

Kasuta huvitava foto loomiseks erinevaid perspektiive

Läbi objektiivi paistev kaader sõltub nii meie vaatepunktist kui ka objektiivi fookuskaugusest. Mingis punktis muutub aga vaatepunkt ise perspektiiviks. Allolev foto kelgutavatest lastest on näiteks, kuidas valitud vaatepunkt võib vaatajat segadusse ajada, sest tuntud objektid omandavad abstraktse vormi.

Kui foto oleks pildistatud kelgutajatega samal tasandil olles, oleks see olnud tavaline. Püüa pildistada tavalisi objekte tavalisest erinevas perspektiivis. Kui võimalus, pildista nn linnulennult ülevalt alla. Võid ka püüda end kujutada pildistatavast objektist väiksemana olevat ja jäädvustada nähtut alt üles.

54

Kasuta huvitava foto loomiseks valgust peegeldavaid pindu

Otsi pindu, mis peegeldavad valgust. Vaateaknad, klaasist hooned, autod, veepind jne. Püüa pildistada nii, et peegeldus lisaks sinu pildile teise dimensiooni. Võid proovida näidata välismaailma peeglitaguse maailma osana, võid näidata maailma läbi väikse veepisa või veepiiska läbi maailma.

Selline pildistamisviis avardab tavaliste fotode piire. Kaamera püüab endasse peegelduse ühelt objektilt ning näitab teist objekti läbi esimese. Peegeldus muudab reaalse objekti suurust, kuju ja üldist visuaalset olemust. Allolev foto on hea näide sellest, kuidas peegelpind (antud juhul aken) loob pildile paralleeldimensiooni – linn maja siseseinal. Aknast peegelduv ruum tundub palju ehtsamana kui tegelik linnamaastik.

65

Vaata kõiki “Mida pildistada?” postitusi fotokursuse blogis