90ndatel aastatel, kui enamik inimestest 35mm filmirullile pildistas, olid juba olemas ka esimesed digitaalsed fotoaparaadid. Tol ajal ulmeliselt lahedad tehnikaimed, mille abil sai pildi otse arvutisse tõmmata – ilma filmi ilmutusse viimata. 1995 märgib digikaamerate kujunemisloos veel üsna varast ajajärku, kuid just selle aasta väljalase on siin videos näidatav Epson PhotoPC. “Seebikarbi” välimusega 499 dollarit maksnud digikaamera, mille 1 MB suurusesse sisemällu mahub 16 “kõrgresolutsiooniga” 640 x 480 px suurust fotofaili. Soovi korral sai selle aparaadi sisemälu suurendada 2 MB või 4 MB mälumooduli abil, mis maksid vastavalt 300 ja 600 dollarit.

Epson PhotoPC on varustatud 43mm fookuskaugusega objektiiviga, mille ava on fikseeritud f/5.6 asendisse. Pilte saab teha ainult täisautomaatses režiimis, ISO 130 tundlikkusega ja kaamera enda poolt valitud automaatse säriajaga vahemikus 1/30 – 1/10 000 sekundit. Pildistatud fotod imporditakse Windows 95 operatsioonisüsteemi serial-ühenduse ja COM pordi abil. Kaameraga on kaasas ka tarkvara, millega saab fotosid töödelda ja aparaati väga-väga aeglase veebikaamerana kasutada.

Tihti räägivad fotohuvilised ja fotograafid, et neile meeldib pildistada, sest nii saab aega peatada. Sellise vana digikaameraga avaneb aga võimalus mitte aega peatada, vaid ajas 20 või enam aastaid tagasi minna. Sellest kaamerast tulevad ju välja pildid, mis näevadki välja nii nagu nad oleksid pildistatud kunagi ammu. Fotograaf võib siis sellise kaameraga teadlikult selliseid pilte pildistada, millel olev aines viitab 90ndatele. Näiteks võib otsida linnamaastikult 20 aasta jooksul muutumatuks jäänud vaateid. Hooneid, objekte või inimesi mis näevad välja nagu 90ndatel. Selliste piltide abil ongi vaataja ajas tagasi viidud.