Siin on üks näide suurest pühendumusest, kannatlikkusest, oskusest probleemidele lahendust leida ning põhjusest, miks tehniline oskus on oluline. Nimelt tegi kunstnik nimega Jamie Scott time-lapse video nimega “Spring”, milles on näha lilli õitsele puhkemas.

Video on järg eelmisele videole “Fall” ning visuaalse rännaku lõpuni tegemine võttis aega hämmastavad kolm aastat. Tehnikaks oli peegelkaamera Canon EOS 5D Mark II, 24mm objektiiv, Dynamic Perception Stage One slider ning terve ports salvestusruumi — kogu materjali filmis ta üles 5K lahutusvõimega ning kõvakettaruumi võttis see enda alla tervelt 8 terabaiti.

Vaata imelist videot “Spring” siin:

Natuke ka tegemise poolest

Scott andis endale mõista, et lillede puhul on tegemist siiski elavate subjektidega ning alati ei käitu need täpselt nii nagu tahaks. Selletõttu sai kokku visandatud algne plaan, mida tegemise käigus parendada. Esiteks soovis ta eriti väikest teravussügavust kuid kui lill puhkeb õide, siis liigub see liiga palju, et püsida fookuses. Teiseks oli algne plaan teha dramaatiline valgus, mis langeb teravalt küljelt. Kuid põhjusel, et lillede valgustamise lamp oli ühtlasi ka nende soojendamiseks, et õied avaneksid, hakkasid lilled liigselt end selle pool pöörama. Selle jaoks tuli leida kompromiss ning lamp viia otse lillede kohale — nii püsisid need sirgena.

Samuti on töötluses kokku lõigatud linnavaatega koht. Kõik elemendid filmis Scott õues või stuudios sinise tausta ees loomulikult ise üles, kuid tehniliselt oleks kõik koos otse kaamerasse filmides osutunud ülimalt ning mõttetult keeruliseks (sest projekt oli ise juba piisavalt keeruline ja aeganõudev).

Kui soovid ülimalt andeka Jamie Scotti teiste töödega tutvuda, saad seda teha tema kodulehel. Soovid õppida pildistama sama ilusaid time-lapse videoid? Soeta meie fotokursus – “Time-lapse fotograafia – kuidas luua imeilusaid time-lapse filme ››“.

 

Allikas: fstoppers.com, vimeo