Photoshopi CS5 versioonist alates on “kloonimine” omandanud vaat et uue tähenduse. Adobe tegelased on välja nuputanud tehnoloogia, mille abil on väga lihtne eemaldada foonilt ebavajalikke detaile. Sama funktsionaalsus teeb võimalikuks pilti hoopis laiemaks või kitsamaks sikutada – ilma et pildil olevate objektide proportsioonid sellest kannataksid. Photoshop analüüsib pilti üsna põhjalikult ja kuuldavasti arendatakse seda tehnoloogiat jõudsasti edasi.  Järgmises versioonis lubatakse juba tunduvalt põhjalikumat algoritmi.

Alloleva näidispildi puhul kõlab küll veidralt kui väidan, et pruutpaar osutub pildil eemaldatavaks edaoluliseks detailiks. Sellegipoolest on pilt ise on üsna hea antud tehnoloogia tutvustamiseks. Eemaldatavasse alasse jääb nii keerulist rohukõrtestruktuuri ja ka pilvist taevast.

Puhastame-fooni-1

  1. Esmalt märgista detail mille soovid eemaldada. Võid seda teha üsna hooletult. Hästi sobib Lasso Tool (L klaviatuurilt)
  2. Nüüd on mitu võimalust. Kui sa pole pildikihte lisanud ehk su pilt kihtidepaletil on Background staatuses (läbipaistvus on keelatud) võid kasutada lihtsalt Delete klahvi või kui pildikiht on avatud kasuta tööriista Fill, mille leiad Edit menüüst.

Puhastame-fooni-2

3. Sisuks Contents vali Content-Aware ning vajuta OK. Nüüd tuleb tõenäoliselt veidi oodata.

Puhastame-fooni-3

Nagu näed, joonistati pruutpaari asemele ilusti pilvine taevas ja ka taimede osa. Kui sa esimesel korral ei saavutanud piisavalt head tulemust, siis proovi uuesti. Joonista veidi teise kujuga selektsioon.

Terasemal vaatamisel leiad kindlasti üles koha kust need kloonitud rohututid võeti.

Kindlasti pole see tehnika imeasi. Paljudel juhtudel jääb ta siiski võimetuks usutavat tausta joonistada, kuid kindlasti õpid ära tundma olukorrad, kus Content-Aware võimalusest palju abi on.