blog-kursus1234

Täna avas oma digitaalsed uksed Photopointi fotokursuse veebileht.

Photopointi fotokursuste näol on tegemist Eesti suurima algajatele fotohuvilistele suunatud veebipõhise kursusega. Kaetud on kõik olulisemad pildistamise ning digitöötlusega seotud teemad. Fotograafia algus ja digitaalse peegelkaamera sisemus; pildi tekkeprotsessi mõjutamine; objektiivid ja fookuskaugus; välklampide kasutamine; kompositsioon; portreede, loomade, maastike ja lähikaadrite pildistamine; digitöötlus jne.

Photopointi fotokursus koosneb lansseerimisel 17 peatükist, jagatuna 124 alapeatükiks. Teksti illustreerib üle 200 foto ning joonise. 12 esimest peatüki on rohkem teoreetilise iseloomuga, peatükid 13-16 jagatakse praktilisi näpunäiteid konkreetsetes olukordades pildistamiseks. Viimane, 17 peatükk on digitaalse fototöötluse päralt – see sisaldab üle kahe ja poole tunni õpetlikku videomaterjali digitaalsete fotode ilmutamisest ning nendega ümber käimisest.

Photopointi fotokursuste kaasautoriteks on Eesti hinnatuimad ning tuntuimad fotograafid Urmas Ääro, Sven Začek, Jaak Põder, Andrus Kannel ning Jaanus Terasmaa.

Vormiliselt on Photopointi fotokursuse näol tegemist küll algajaile suunatud kursusega, kuid päris nii üheselt seda võtta ei saa. Juba praegu sisaldab see peatükke ning ekskursse teemadesse, mida tavaliselt algajaile suunatud kursustel ei käsitleta. Kõige ilmekamaks näiteks võib siin tuua peatüki nr 9, kus on teemaks objektiivide suhteline teravus erinevate seadistuste korral ning MTF graafikute lugemine.

Photopointi fotokursus on pidevas muutumises. Aja jooksul lisandub juba olemasolevatele moodulitele ja peatükidele üha uusi ja uusi. Peagi on valmimas sõnastik kursuste raames kasutatud fotograafilistest erialaterminitest – sealt on hõlpus meelde tuletada tekstis ette tulevaid mõisteid ning täiendada oma sõnavara uutega. Juba on valmimisjärgus ka kursuse järgmised osad – rohkem süvitsi minevad teemakäsitlused veidi edasijõudnud fotohuvilistele ning veel uut ja huvitavat algajaile.

Photopointi fotokursuse 17 peatükki on grupeeritud neljaks osaks. Nelja osa on võimalik osta eraldi, loomulikult on võimalik osta ka kõik osad korraga. Kursuse erinevate osade hinnad on:

  • 1. osa: Kaamera ja selle juhtimine. Fotograafilised baasteadmised – 999.-
  • 2. osa: Kompositsioon, välklambid ja objektiivide teravus – 499.-
  • 3. osa: Kuidas pildistada loomi, maastikke, inimesi ja lähikaadreid – 499.-
  • 4. osa: Digitaalne fototöötlus Photoshop Elements Baasil – 999.-
  • Kogu Photopointi fotokursuse hinnaks (kõik 4 osa ja 17 peatükki) on 2499.-

Kursuse esimest osa jagab aga Photopoint täiesti tasuta. Nimelt saavad kõik need, kes ostavad Photopointi kauplusest või veebipoest digitaalse peegelkaamera, tasuta sellesama fotokursuste esimese osa (kaheksa esimest peatükki.

Kuna just need esimesed peatükid sisaldavad baasteadmisi kaamera seadistuste ja pildi tekkimise protsessi kohta, siis on see vastsele digipeegliomanikele ideaalseks võimaluseks astuda suur samm edasi digitaalse fotograafia imelisse maailma, õppida tundma oma äsjaostetud peegelkaamerat ning pildistada sellega tõepoolest ilusamaid pilte kui ei kunagi varem.