Eesti fotograafia ja fotograafide areng on teinud ja tegemas hoogsaid hüppeid maailmatasemele. Järjest enam saavad meie fotograafid suurt tähelepanu nii Eestis kui maailmas – pälvides nii mainekaid auhindu kui ka viraalset kuulsust.

Kuna Eestis on tuhandeid fotograafe, siis otsustasime fotokursus.ee blogis välja tuua meie jaoks kümme olulist Eesti fotograafi, kelle tegemistel võiksid ka Sina inspiratsiooni saamiseks silma peal hoida.

PS! Kindlasti ei ole meie poolt koostatud nimekiri lõplik – seega anna postituse all kommentaarides teada, keda Eesti fotograafidest Sina jälgid. Postita nii nimi kui link tema töödele, siis saavad ka teised fotohuvilised lisainspiratsiooni ammutada 🙂

 

Annika Metsla

Foto: Annika Metsla

Foto: Annika Metsla

Oma eriliste ja ainualaadselt lummavate fotodega on, aastate eest juhuslikult pulmi pildistama hakanud Annikast, tänaseks saanud maailmas kõrgelt hinnatud portree- ja pulmafotograaf. Lisaks “suurte inimeste” pildistamisele armastab Annika objektiivi ette haarata lapsi, sest laste juures köidab teda nende ehedus.

 

Annika Metsla tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Gen Vagula

Foto: Gen Vagula

Foto: Gen Vagula

“Sisuliselt ei pea ma ennast fotograafiks, pigem fotokuntsnikuks, visionääriks ja ettevõtjaks” nii kirjeldab Gen ise ennast oma kodulehel. Kuntsniku kätt on Gen’i fotodes kindlasti tunda, sest tema suurimaks kireks on HDR- fotode loomine. See žanr võib mõnele jätta liiga ebarealistliku/klantsi mulje, kuid Gen sellest ei hooli – tema sooviks on anda edasi oma visioon parimal võimalikul moel.

 

Gen Vagula tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Joosep Martinson

Foto: Joosep Martinson

Foto: Joosep Martinson

Joosepit võib kindlasti pidada üheks parimaks eestlasest spordifotograafiks. On ju tema auhinnariiulil mitmeid Eesti aasta spordifoto tiitleid ning taskus Aasia ja Vaikse ookeani regiooni aasta pressifoto auhind. Lisaks pildistab ta vabakutselisena maailma ühele suurimale fotoagentuurile Getty Images. Kuigi Martinson on peamiselt spordifotograaf, siis tema kuulsaim foto, Sydney pantvangidraamast, jõudis kuulsa New York Timesi esiküljele.

 

Joosep Martinsoni tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Katrin Press

Foto: Katrin Press

Foto: Katrin Press

Katrin Press on Eesti fotograaf, kes on spetsialiseerunud toidufotode ja elustiilifotode tegemisele. Olles aastaid töötanud toiduajakirjanikuna peab Katrin Eesti ühte tuntumat ja ilusaimate toidufotodega bogi – Harilik Pliiats. Katrini jaoks on olulised loovus, käeline tegevus, ettevõtlikus, julgus, intuitsioon, eneseiroonia – mis kõik teatud nüanssides tema fotodelt ka peegelduvad.

 

Katrin Pressi tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Kaupo Kalda

DJI04135-pakri-rannik-tuletorn-2

Foto: Kaupo Kalda

Aastaid loodusfotograafiaga tegelenud Kaupo Kaldast on saanud drooni- ja aerofotograafia vaimne isa Eestis. Ükskõik, milline meediaväljaanne soovib droonidest ja nendega pildistamisest rääkida, võetakse esmajoones ühendust Kaupoga. Ja seda põhjusega. Nimelt, ka hobipiltnikule kättesaadava hinnaklassiga droonidest, võlub mees välja lummavaid kaadreid, mis võidavad vaatajate südameid ja auhindu fotokonkurssidel.

 

Kaupo Kalda tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Kaupo Kikkas

Foto: Kaupo Kikkas

Foto: Kaupo Kikkas

„Poeet fotokaameraga” nii on Kaupo Kikkast sageli iseloomustatud. Pildimeistrina on Kaupo saavutanud tunnustust nii kaunite loodusfotode kui ilmekate portreedega. Ehk enim ongi Kaupo tähelepanu pälvinud oma kultuuritegelasi ja poliitikuid kujutavate portreefotodega, mille seas on nii emotsionaalseid hetke-, kui ka hoolikalt komponeeritud stuudio ja keskkonnaportreid. Kindlasti tasub üle vaadata Kaupo mõnusalt humoorikas autoportreede projekt “Self·ish

 

Kaupo Kikkase tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

Foto: Remo Savisaar

Olles juba lapsena usinalt putukate püüdmise ja Emajõe ääres kalal käimisega tegelenud, ühendas Remo loodusehuvi ja fotograafia aastaid tagasi, kui ta oma esimese digitaalse peegelkaamera soetas. Sellest ajast kamaluga erinevaid auhindu nii kohalikelt kui ka rahvusvahelistelt fotovõistlustelt võitnud mees, veedab jätkuvalt kogu oma vaba aja kaameraga looduses pilte püüdmas.

 

Remo Savisaare tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Sergei Zjuganov

Foto: Sergei Zjuganov

Foto: Sergei Zjuganov

Sergei Zjuganov on Eesti tippfotograaf, kelle portfooliosse kuuluvad peamiselt reklaamfotod, kuid ka pulma-, toote- ja portreefotod. Eriti paeluvad on tema jäädvustused autofotograafia valdkonnas, kus on oskuslikult tabatud igat pisemat autodetaili ning erilisi rakursse.

 

Sergei Zjuganovi tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM

 

Sven Zaćek

Foto: Sven Zaćek

Foto: Sven Zaćek

Kas kirglikust jahimehest võib saada Eesti üks hinnatumaid loodusfotograafe? Jah, võib ning Sven on selle elvaks tõestuseks. Ta suudab tunde istuda ja oodata, et loodus tema ees avaneks ning pakuks elamusi, mida jäädvustada fotodele. Need jäädvustused on pälvinud suurt tunnustust nii Eestis kui välismaal. Ja, kui Sven parasjagu fotokaameraga looduses ringi ei kola, siis armastab ta jäädvustada fotosid helikopteri pealt või drooniga ringi lennates.

 

Sven Zaćeki tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO

 

Valdur Rosenvald

Foto: Valdur Rosenvald

Foto: Valdur Rosenvald

Valduri visiooniks on luua pulmafotosid, millest Sa alati unistanud oled, aga ka neid, millest Sa ei ole osanud veel unistadagi. Tema portfooliot sirvides võib tõdeda, et siiamaani on tal visiooni täide viimine õnnestunud – need fotod lihtsalt loovad tunde nagu viibiks ise pildistatud pulmas.

 

Valdur Rosenvaldi tegemistel saad silma peal hoida

FACEBOOK | PORTFOOLIO | INSTAGRAM